Categories
Mode

Kā kopt saderināšanās gredzenu?

Lai rotas vienmēr būtu skaistas un koptas tās ik pa laikam jānotīra. Īpaši saderināšanās gredzenu ieteicams notīrīt pirms kāzu dienas, lai bildēs tā spožumu neaizēnotu netīrumi.

Ikdienā valkājot rotas, uz dārgakmens virsmas uzkrājas eļļas, gružu un kosmētikas atlikumu slāņi. Netīri gredzeni ir augsne baktērijām, kas var izraisīt ādas kairinājumu, metālu krāsas maiņu un akmeņu skrāpējumus. Viena no iespējām ir nodot rotas profesionāļu rokās un tās notīrīt pie juveliera. Bet to iespējams izdarīt arī mājas apstākļos. Tomēr, lai neietekmētu akmens spožumu ir jāmāk to pareizi izdarīt. Tāpēc mēs esam apkopojuši praktiskus ieteikumus, lai Tavas rotas spīd un laistās.

Kā notīrīt dimanta gredzenu un citas rotas

Labākais juvelierizstrādājumu tīrīšanas līdzeklis šajā gadījumā ir vienkāršas trauku mazgāšanas ziepes. Un arī visus nepieciešamos papildu piederumus var atrast tieši mājās: bļodu, siltu ūdeni, mīkstu saru zobu birsti un maigu kokvilnas dvielīti. Atceries, ka jāizvairās no spēcīgas iedarbības sadzīves tīrīšanas un dezinfekcijas līdzekļiem, kas tavam dimanta gredzenam  var nodarīt vairāk bojājumu nekā labuma.

Daži pilieni trauku mazgāšanas līdzekļa maisījums siltā, nevis karstā ūdenī notīrīs visu lieko. Ļauj rotai nostāvēties šķīdumā dažas minūtes, ilgāk, ja tas ir ļoti netīrs, pēc tam uzmanīgi notīri ar jaunu, mīkstu zobu suku. Lai noskalotu lieko, ievieto to  jaunā traukā ar remdenu ūdeni. Pārliecinies, ka ūdens nav pārāk karsts vai pārāk auksts, jo daži dārgakmeņi slikti iztur krasas temperatūras izmaiņas.

Tīrīšanas līdzekļi, kas kaitē rotaslietām

Ir redzētas dažādas metodes, kā notīrīt rotaslietas. Tomēr atceries, ka vairums tīrīšanas līdzekļu nav atbilstoši dārgakmeņu un dārgmetālu tīrīšanai. Te būs daži no tiem:

  • Karsts/vārošs ūdens – tvaiks ir lielisks veids, kā tīrīt rotaslietas (lielākā daļa juvelieru izmanto tvaika tīrītāju), nav laba ideja ievietot rotaslietas katlā ar verdošu ūdeni. Tas var vājināt vai deformēt metālu un ietekmēt dārgakmens spožumu
  • Citronu sula ir pārāk skāba un abrazīva, lai droši notīrītu rotaslietas, īpaši mīkstākus akmeņus un sudrabu.
  • Etiķis – tas ir lielisks tīrīšanas līdzeklis daudzām lietām, tikai ne rotaslietām. Tāpat kā citronu sula, tā ir pārāk skāba, kas kaitē mīkstākiem akmeņiem un metālam.