Categories
Bizness

3 jautājumi, uz kuriem jāatbild, izvēloties grāmatvedi

Pirms publicējat darba sludinājumu, jums pašiem ir jāsaprot, ko tieši sagaidāt no sava grāmatveža un kādas prasības līdz ar to viņam ir jāizvirza. Līdz ar to esam apkopojuši trīs būtiskākos jautājumus, ko vajadzētu apsvērt pirms grāmatveža meklēšanas.

Cik esat gatavs maksāt grāmatvedim?

Kā jau jebkurā profesijā, arī šajā iespējams atrast zema līmeņa ekspertus, kas savu darbu gatavi veikt, iespējams, vien par nepilniem 100 eiro mēnesī, bet ir arī profesionāļi, kuriem jārēķinās ar ievērojami augstākām izmaksām, tāpēc pirms pieņemt darbā cilvēku, jāsaprot, ko no viņa sagaidāt un cik par to esat gatavi maksāt.

Ja nepieciešams grāmatvedis vien pamata darbiem, piemēram, dokumentu apstrādei, grāmatošanai, atskaišu iesniegšanai, izmaksas nebūs pārlieku augstas, tāpat arī šādiem darbiem iespējams piesaistīt ārpakalpojumu sniedzēju, kas izmaksu ziņā būs pat izdevīgāks risinājums.

Kādi būs grāmatveža pienākumi?

Ja uzņēmumā vai iestādē jau ir lietvedis, personāla speciālists un citi kolēģi, tad grāmatvedim, visticamāk, nevajadzēs nodarboties ar visu ikdienas dokumentu gatavošanu vai personāla jautājumiem.

Savukārt, ja šādu kolēģu nav un grāmatvedim pašam būs arī jāskenē dokumenti, jāiesaistās rūpēs par personālu, bet vienlaikus jāveic arī tradicionālie grāmatveža pienākumi un jāsniedz atbalsts uzņēmuma vadībai, tad jārēķinās gan ar to, ka būs jāatvēl lielāks atalgojums, gan jācenšas atrast speciālists ar plašākām zināšanām un pieredzi.

Cik zinošs grāmatvedis nepieciešams?

Grāmatveži ir dažādi. Ir tādi, kuri veic vien ikdienas un pamata darbus, bet ir arī tādi, kuri kļūst par uzņēmuma vadības “labo roku” un ir gatavi piesaistīties nozīmīgu finanšu lēmumu pieņemšanā. Līdz ar to vēl pirms darbinieku atlases ir jāizvērtē, cik augsta līmeņa speciālists ir nepieciešams.

Vienlaikus jārēķinās – ja nepieciešams grāmatvedis, kas daļēji ir arī finanšu direktors, tad, visticamāk, nebūs saprātīgi viņam uzticēt arī čeku vākšanu, dokumentu skenēšanu un citus sīkos ikdienas darbus, kas tikai lieki tērēs laiku un uzmanību.

Jo augstāka līmeņa grāmatvedi izvēlēsieties, jo lielāku atbildību viņš uzņemsies. Plašāk par grāmatveža darba izmaksām iespējams lasīt šeit – https://ziemellatvija.lv/vai-gramatveza-piesaistisana-gramatvedibas-sakartosanai-ir-dargs-pasakums/

Apsveriet iespēju izvēlēties ārpakalpojumu grāmatvedi un daudzi neskaidrie jautājumi atkritīs paši no sevis!